11/09/2013

Jaką podłogę wybrać do kuchni?

Urządzając czy remontując naszą kuchnię zastanawiamy się jaka podłoga będzie najlepszym rozwiązaniem. Płytki, panele, drewno czy też może nowoczesne rozwiązanie – podłoga winylowa???
Biorąc pod uwagę wszystkie czynności jakie wykonujemy w kuchni i to co się z nimi wiąże podłoga w kuchni musi być wyjątkowo odporna na wodę, stłuczone szkło i do tego intensywną eksploatację.

ZOBACZ JAK SPRAWDZAJĄ SIĘ W KUCHNI RÓŻNE RODZAJE PODŁÓG:

  • PANELE

Osoby, które chociaż raz przeżyły w kuchni zalanie wiedzą, że panele chociaż wyglądają fajnie nie są najlepszym rozwiązaniem na podłogę w kuchni – ponieważ po intensywnym zalaniu wodą brzydko pęcznieją i trzeba będzie je wymienić. Dlatego kładąc panele w kuchni musimy być wyjątkowo ostrożni.

  • PODŁOGA DREWNIANA

Odpowiednio zadbana podłoga drewniana może zdać egzamin w kuchni. Oczywiście pod warunkiem, że jest regularnie impregnowana. Należy pamiętać, że podłogi z litego drewna nie należą do najtańszych podłóg. Kuchnia to bardzo wymagające pomieszczenie – wilgoć, para, woda, szkło –  podłoga drewniana nie ma łatwo. Upadające naczynie na podłogę drewnianą może w niej zrobić rysy, wgniecenie itp.

  • KAMIEŃ

Płyty na podłogę kamienną to wapienie i marmury czy też np. trawertyn. Można je kłaść w miejscach o nietypowych kształtach i łatwo przycinać na wymiar. Płyty są praktycznie niemożliwe do zniszczenia, ale należy je regularnie zamiatać i myć wodą z łagodnym mydłem lub specjalnymi środkami do czyszczenia.

  • PŁYTKI CERAMICZNE

Płytki ceramiczne to dobre rozwiązanie najlepiej jeśli jest połączone z ogrzewaniem podłogowym wtedy jest przytulnie i ciepło. Sama płytka jest zimna i chociaż trwała to nie odporna na odpryski zwłaszcza w kuchni kiedy upadająca szklanka może ją trwale uszkodzić.

  • PODŁOGA WINYLOWA

Podłogi winylowe to nowość na polskim rynku i najszybciej rozwijający się sektor podłóg na świecie. To świetna alternatywa dla zimnych płytek ceramicznych i paneli. Są wodoodporne, co w kuchni czy też np. w łazience jest bardzo ważne – są ciepłe, miłe, przyjemne, idealne dla dzieci. Odporne na upadające szkło, ścieranie, odporne na wgniecenie i zarysowania. Łatwe w montażu i bardzo komfortowe! Czego chcieć więcej??

Kuchnia to wymagające pomieszczenie. Biorąc pod uwagę to, że jest intensywnie użytkowana, a na podłodze mogą lądować różne rzeczy, należy dokładnie przemyśleć zakup podłogi do kuchni. Mamy nadzieję, że ten mały przegląd podłóg pomoże Wam podjąć właściwą decyzję.

 

 

 

Share

Leave a Comment

*

*

 

 

Previous post:

Next post: