Przygotowanie bramy garażowej do wiosny.

Chyba każdy już z utęsknieniem czeka na pierwsze wiosenne promyki słońca . Wiosna jak  i Święta, które w tym roku przypadają tak wcześnie, kojarzą się nam z rozpoczęciem sezonu grillowego, z porządkami w domu i w ogrodzie . Przy tym wszystkim nie możemy zapomnieć o naszej bramie garażowej, która również po zimie domaga się paru niezbędnych zabiegów.

Pamiętajcie, że brama garażowa stanowi całość z Waszym domem, więc musi się zawsze dobrze prezentować.

Czynności związane z bramą garażową niezbędne do wykonania z chwilą nadejścia wiosny:

  1. Mycie bramy – jest to niezbędna czynność jaką powinniśmy wykonać po zakończeniu zimy. Chodzi nie tylko o wygląd wizualny , który oczywiście ma ogromne  znaczenie,  ale również o względy techniczne. Pamiętajmy że śnieg, piasek czy sól, którymi sypaliśmy naszą posesję wpływa niekorzystnie na stan blachy.
  2. Sprawdzenie uszczelek –  na całym obwodzie bramy należy sprawdzić stan uszczelek, oraz czy nie ma pęknięć, wgnieceń czy też innych zmian,  które mogą wpłynąć na zmniejszenie przenikalności cieplnej, np. jeśli uszkodzona została uszczelka dolna może to prowadzić do dostania się wody do naszego garażu.
  3. Smarowanie elementów ruchomych –  dobrze raz w roku i to właśnie po zimie sprawdzić wszystkie elementy ruchome w bramie. Jeśli okaże się, że coś skrzypi  lub brama przy otwieraniu lub zamykaniu ciężko chodzi należy je bezwzględnie nasmarować .
  4. Przegląd dla zapracowanych – jeśli nie macie czasu na wykonanie przeglądu dobrze jest raz w roku zrobić przegląd całej bramy zlecając to firmie do tego wyspecjalizowanej. Mamy wówczas pewność, iż będzie to zrobione należycie, a w razie potrzeby wszelkie  niedociągnięcia czy zaistniałe problemy zostaną od razu naprawione.

Jeśli więc wszystkie powyższe czynności zostaną wykonane, z czystym sumieniem i zadowoleniem będziemy mogli rozpocząć sezon wiosenny, bez obaw o stan wizualny i techniczny naszej bramy .

Share