16/05/2012

Szerokość bramy garażowej – czym się sugerować przy jej wyborze?

Wiemy już jaką wysokość bramy do garażu wybrać, przyszedł więc czas aby podjąć decyzję co do szerokości. Jaki szeroki powinien być otwór garażowy, aby zmieścić nasze auto? Może zostawić większy zapas powierzchni, by nie było problemu z parkowaniem? Jeśli macie dylemat i nie wiecie czym się sugerować przy doborze szerokości bramy spróbujemy przybliżyć Wam ten temat.

Jaką szerokość bramy wybrać do naszego garażu?

  1. Bramy o szerokości 2400-2500mm – mieszczą samochody osobowe o standardowych gabarytach
  2. Bramy o szerokości 2700-3500 mm – proponuje się posiadaczom większych samochodów, np. sportowych, vanów, które potrzebują więcej miejsca na garażowanie, oraz oczywiście kierowcom, którzy mają problemy z parkowaniem – a nie jest to rzadkością
  3. Bramy o szerokości 4000-5000 mmgaraże dwustanowiskowe - to idealne rozwiązanie jeśli mamy zamiar garażować obok siebie dwa samochody. Oczywistym jest, że im szerszy garaż tym parkowanie w nim będzie łatwiejsze.

Podsumujmy więc – wybierając szerokość naszego garażu weźmy pod uwagę, że nie tylko jest ważne jaką bramę w nim zamontujemy, ale równie istotne jest jaki rodzaj auta posiadamy i jakie są nasze umiejętności parkowania. Często bowiem słyszy się o uszkodzonym lusterku i to nie podczas stłuczki, kraksy, ale właśnie w garażu, na własnej posesji. Pamiętajmy więc o właściwym doborze szerokości bramy do naszych potrzeb.

Share

Leave a Comment

*

*

 

 

Previous post:

Next post: